بر اساس چه مبنایی به اساتید خود نمره می دهید؟
2020-03-27
چرا همسرم من را درک نمی کند؟
2020-03-27

ادبیات فارسی سرشار از ضرب‌المثل‌ها و حکایات بامعنایی است که حاصل تجربه و غنای فرهنگ پیشینیان ما است و هرکدام از ما با یک یا چند ضرب‌المثل الفت داریم و در کارهایمان به آن‌ها استنادمی‌کنیم حال سؤال من از شما این است که کدام ضرب‌المثل را الگوی زندگی خود قرار داده‌اید؟

در دوران دانشجویی دوست خوبی داشتم  متأسفانه سیگار می‌کشید وهروقت او را به ترک سیگار دعوت می‌کردم می‌گفت: سید جان ترک عادت موجب مرض است من واقعاً از این ضرب‌المثل عصبانی می‌شدم ولی عصبیت  من بی‌فایده بود بعدها که مشارکت بیشتری در اجتماع پیدا کردم و با افراد موفق و غیر موفق مصاحبه و معاشرت کردم متوجه شدم که افراد موفق اشعار و ضرب‌المثل‌های را در سردارند که سبب موفقیت آن‌ها است، مثل کار نیکو کردن از پر کردن است و یا برو کارکن مگو چیست کار که سرمایه جاودانی است کار.

اشعار و ضرب‌المثل‌ها ،الگوهای فکری ما وزیربنا ی تفکر ما را می‌سازند و نقش بسزایی در تحول ما دارند یکی از بستگان که فرد خیلی محتاطی بود همیشه می‌گفت: آهسته برو آهسته بیا که گربه شاخت نزنه و در عمرش کار جسورانه ای انجام نداد ولی الان به فرزندانش می‌گوید من اشتباه کردم شما جسور باشید و جسورانه اهداف خود را دنبال کنید.

این مسله به امور خیریه هم مربوط شده است و حتی در کارهای خیر هم بعضی ها مرددهستند واگر یک‌بار به دنبال عمل دچار مشکلاتی شدند می‌گویند: آمدیم صواب کنیم کباب شدیم و نمی‌پذیرند که هر کاری مشکلات خودش را دارد و بدیهی است کارخیر زحمت دارد و زحمات کارخیرمانعی برای تکرار آن نمی‌باشد.

از شما به‌عنوان یک فرد باانگیزه که از سایت من بازدید کرده‌اید و مطالب ما را دنبال می‌کنید و مشتاق موفقیت و تحول فردی هستید و می‌خواهید آینده درخشان خود را خلق کنید، درخواست می‌کنم اگر ضرب‌المثلی در ذهنتان وجود دارد که توجه شمارا زیر سؤال می‌برد یا جسارت را از شما می‌گیرد تمام آن ها را فراموش کنید و بدانید که دنیای ما دنیای انتخاب است.

هرکسی مسیر زندگی خود را می‌سازد بهترین مسیر بهترین زندگی را برای خود خلق کنید و بدانید هر چیزی که توانمندی شمارا زیر سؤال ببرد اصالت ندارد بهترین‌ها برای شما که به بهترین هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان