شاید حل مسئله های ریاضی و پیدا کردن راه حل در سوالات ریاضی یکی از تجربه های اولیه ی ما در حل کردن مسائل زندگی باشه.

اما در مسیر زندگی هم یک سری مسئله بوجود میاد که باید آنها را حل کنیم و مهارت حل مسله را داشته باشیم .

اگر یادتون باشه از کلاس اول، دوم و سوم به تدریج این مسئله ها برای ما سخت تر و سخت تر شد اما راه حل رایاد گرفتیم. کلاس سوم ضرب را یاد گرفتیم؛ سه، سه تا نه تا؛ چهار، سه تا دوازده تا؛ هشت، هشت تا ۶۴ تا؛ و به تدریج که ریاضی سخت تر شد فرمول هم یاد گرفتیم. یک سری فرمول ها بود برای این که کار ما راحت تر شود

گاهی اوقات در زندگی مسئله ها هم همینطور سخت تر و سخت تر می شوند. در واقع ما به تدریج فرمول های زندگی را یادگرفتیم. در زندگی هم یک سری فرمول ها وجود دارد که فرمول های موفقیت ماست و باید آن فرمول ها را یاد بگیریم.

باید دقت کنیم الان معادله‌ای که جلوی ماست و در زندگی باید آن معادله را حل کنیم، فرمولش چیست، از چه فرمولی می شود استفاده کرد؟!

حتما یادتان هست، بعضی وقت ها که در یک درس مشکل پیدا می کردیم و از همکلاسی مون   می پرسیدیم: راستی این مسئله را چه طور حل می کنی؟ می گفت: با این فرمول میشه در زمان کوتاهی حلش کرد!

برای زندگی هم یک سری فرمول ها هست

 

  • این فرمول ها را از چه کسی باید یاد بگیریم؟
  • این فرمول ها را کدام معلم تدریس می کنه؟

خب؛ به این بستگی دارد که چه چیزی را میخواهی یاد بگیری؛ اگر می خواهی یک زندگی خانوادگی شاد داشته باشی، باید دقت کنید چه کسی را سراغ دارید که یک زندگی خانوادگی شاد دارد؟ و او از چه فرمول هایی در زندگی استفاده می کند؟ در واقع فرمول موفقیتش چیه؟

شاید شما یک دانشجوی تیزهوش و یا یک ریاضیدان فوق‌العاده باشی، اما درس زندگی و فرمول های زندگی رو خوب بلد نباشی!

تبریک بهت میگم که یک ریاضیدان فوق‌العاده هستی، تبریک بهت میگم که یک دانشجوی تیزهوش هستی؛ اما برای موفقیت در زندگی هم باید یاد بگیری الگوهای مناسب برای خود انتخاب کنید. الگوهای مناسب، فرمول های مناسبی به شما معرفی می کنند تا به راحتی مسائل زندگی را حل کنید.

بادتون باشه اگر الگوی شما نامناسب و ناموفق باشه؛

فرمولش کار نمی کنه، چون اگر کار می کرد اول حال خودش خوب می شد!

 

درود بر شما که همیشه بهترین الگو و بهترین فرمول را برای زندگیتون دارید…