ثبت نام

مهمترین چیز زندگی

مهمترین-چیز-زندگی

 سایت به جلو :

حسین پناهی می گوید در مجلس مشغول پر کردن جدول روزنامه بودم یک کلمه سه حرفی بود, وجلوی آن توضیح داده بودن مهمترین چیز زندگی !

.

برای اینکه مجلس را مشارکت دهم از حاضرین پرسیدم :مهمترین چیز زندگی که سه حرف است را بگویید؟ حاجی مجلس گفت :پول – نوعروس گفت : عشق. گفتم نه – حاجی دوباره گفت:مال ,سکه و مادر بزرگ گفت:عمر ,جوانی .مجلس  گفت : کار و خلاصه هر کسی چیزی گفت .

.

فهمیدم که داستان زندگی کسی را ندانی حتی یک کلمه سه حرفی از جدولش را نمی توانی حل کنی.

.

این داستان در زندگی روزمره ما کاربرد بسزایی دارد بسیاری از توصیه ها وپیشنهادات ما به افراد صرفا نظر شخصی ما است و شاید برای فرد دیگر مفید واقع شود. فکر می کنیم بدلیل ابتلا به خودمان به بیماری ولزوم رعایت رژیم غذایی فرزندان ما نیز باید غذایی رژیمی و بدون کالری مصرف کنند. ومهمترین مسئله برای آنان مصرف غذای سالم خواهد بود حال آنکه خودمان تا سال قبل هر غذایی که دلمان می خواست مصرف می کردیم ودر قید سلامتی نبودیم . وچون خودمان وضع مالی مناسبی داریم ولی در عوض تفریحات کافی نداشته ایم به زوجین جوان پیشنهاد می کنم که در قید در آمد و کار نباشند ودنبال تفریحات و لذت دنیا باشند .

 

مهمترین چیز زندگی
مهمترین چیز زندگی

.

اگر به دقت نگاه کنیم ارزشمندی افراد اولویتهای متفاوتی دارند به طور مثال  برای یک مدیر موفق کار یک اولویت بالایی دارد . اما ممکن است همسرش دید متفاوتی نسبت  به کار اداری داشته باشد وفقط جایی برای اتلاف وقت و عدم حضور در خانه باشد. بدیهی است عشق ومسائل جنسی در دوران جوانی اولویت بالایی دارد و یک ارزش بسیار مهم است اما در دوران کودکی مفاهیمی مثل دوستی عمیق و صمیمیت را باید جدی گرفت .

.

شناخت مهمترین چیز زندگی

افراد مستلزم اطلاع از اولویت بندی ارزشها است برای اثبات دایره تفاوت تمرین زیر را پیشنهاد میدهم :


تمرین

ارزشهای مهم زندگی شامل: عشق مقام دوستی عمیق پول فراوان سلامتی خانواده شهرت آزادی را به ترتیب اولویت مشخص نمایید .ودر یک جمع با دیگران مقایسه کنید (البته باید جمعی خودمانی باشد)

.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *