ثبت نام

چگونه شاد زندگی کنیم؟

شاد زندگی کنیم

زندگی زیبا و خوب داشتن چگونه ممکن است؟ آیا می توانیم خودمان زیبا بودن روزگار مان را مشخص کنیم؟
به گفته ی جک لندن، “درست ترین عملکرد انسان زندگی کردن است نه وجود داشتن” ما اکثر اوقات اجازه می دهیم روزگار هر طور که می خواهد بگذرد. تمام چیزهایی که برای ما اتفاق می افتد را می پذیریم و تغییری در روزهای خود نمی دهیم. هر چند این روند طبیعی و راحت است اما یک ندا همیشه در مغز انسان می گذرد که زمان تغییر رسیده است و باید بدانیم که چگونه شاد زندگی کنیم؟

در این مقاله برای افرادی که دوست دارند روزهای عمر خود را از روال یکنواخت همیشگی خارج کنند پیشنهادهایی داریم که ساده و پرکاربردند و سبب می شوند تا از روزهای حیات تان بیشتر بهره ببرید و بدانیم چگونه زندگی شاد داشته باشیم.

برای داشتن زندگی شاد به حرفهای منفی دیگران بی توجه باشید

اگر دیگران بیش از اینکه در زندگی تان تأثیر مثبت داشته باشند، تأثیرات منفی در آن داشته باشند، تعادل زندگی خود را به هم می زنید و منفی بافی می کنید. برای جواب دادن به این که “چگونه شاد باشیم؟” بهتر است که به نظرات آزار دهنده دیگران بی توجه باشید.
باید بپذیرید که روی حرفها و رفتارهای دیگران کنترلی ندارید ولی می توانید به آن ها اجازه بدهید آن حرفها را به شما بزنند یا نزنند. پس باید حرف های آزار دهنده و مسموم دیگران را رد کرده تا فکر و ذهن تان را سالم نگه دارید.
به هر حال کسی حق ندارد شما را قضاوت کند حتی اگر داستان تجربیات تان را می دانند نمی توانند احساسات شما را به طور کامل درک کنند.

 

برای آدم ها و مسائل خوب زندگی تان قدردان باشید

 

 

چگونه-شاد-زندگی-کنیم؟

چگونه شاد زندگی کنیم؟

اینگونه نباشید که کارهای دیگران را تا زمانی که انجام آن ها را متوقف می کنند نبینیم. قدرشناس چیزهایی باشید که دارید، همچنین کسانی که مراقب شما هستند و دوستتان دارند را ببینید. زمانی ارزش آن ها را می فهمید که دیگر حضور ندارند. پس از آن ها قدردانی کنید تا ببینید که افراد خوب دورتان را گرفته اند. اگر قدردان داشته هایتان باشید به زودی می بینید که چیزهای خوب بیشتر و بیشتر می شوند.

در زندگی همان باشید که واقعاً هستید

دنیا سعی می کند شما را مثل دیگران کند، ولی شما باید جرأت داشته باشید که خودتان باشید، به صورت فوق العاده! به خاطر یکسان بودن دیگران به آن ها بخندید و توجه نکنید که به علت تفاوت تان دیگران به شما می خندند.
ممکن است جز افراد خوش شانسی باشید که خصوصیاتی دارید که از دیگران متمایزید، خاص بودن با ارزش است پس هیچ گاه آن را تغییر ندهید. این که خودتان باشید ارزش زیادی دارد.
ارزشش را دارد که تنها بایستید و جرات زیادی لازم دارد.

 

افرادی که در زندگی آزارتان داده اند را ببخشید

به جای این که وقت خود را برای متنفر بودن از کسانی که آزارتان داده اند تلف کنید، مشغول دوست داشتن کسانی شوید که دوستتان دارند. بخشیدن دیگران به معنای اعتماد دوباره به آن ها نیست. همیشه کسی که زودتر عذرخواهی می کند شجاع تر است و اولین نفری که می بخشد و از سختی ها عبور می کند شادتر است و اولین کسی که می بخشد قوی تر است! پس سعی کنید قوی، شاد و آزاد روزگار بگذرانید.

 

روابط تان را در زندگی هوشمندانه انتخاب کنید تا بدانید چگونه شاد زندگی کنیم؟

فقط زمان هایی که همه چیز خوب است، روابط خوب ساخته نمی شوند، بلکه هنگامی که با مشکلات و موانع مواجه می شوید، باید بتوانید بگویید دوستت دارم و این بسیار مهم است! در اصل دوست داشتن گفتن این واژه به صورت روزانه نیست بلکه باید هر روز آن را به روش های مختلف نشان دهید.
در انتخاب روابط عاقل باشید، صبوری کنید تا بالاخره عشق واقعی تان را پیدا کند. هیچ گاه برای فرار از تنهایی به آغوش کسی پناه نبرید که به شما تعلق ندارد. یک رابطه ی خوب ارزش این را دارد که صبر کنید. زمانی که آمادگی دارید عاشق شوید!

 

به ندای درونی تان در زندگی گوش دهیدتا شاد زندگی کنیم

چگونه-شاد-زندگی-کنیم؟


کاری را انجام دهید که از ته دل به آن ایمان دارید. ممکن است بقیه در مسیری که در طول عمر طی می کنید همراهتان باشد ولی هیچ کس جای شما نیست و این راه فقط برای شماست. باید قدر تمام روزهای تان را بدانید. روزهای بد به تجربه تبدیل می شوند و به شما درس می دهند و روزها خوب خوشبختی را به شما می چشانند.
زندگی یا پر خطر است یا هیچ نیست. کارهایی که همیشه می کنید شما را به همین جایی می رسانند که الان هستید نه فراتر از این! پس به جای گوش دادن به نظرات دیگران به ندای درونی تان گوش کنید.
از تغییر استقبال کنید و از پیش آمد های زندگی لذت ببرید
رشد کردن سخت است و سخت ترین بخش آن دست کشیدن از عادت ها و انجام کارهای جدید است.
بهتر است گاهی اوقات از شک کردن، تعجب کردن و نگران شدن دست بردارید و مطمئن باید همه چیز خوب پیش می رود. در زمان حال زندگی کنید و از روزگارتان لذت ببرید. خندیدن به سردرگمی ها را سرلوحه کار خود قرار دهید.
بدانید که در انتها به جایی که باید می رسیدید، می رسید نه به جایی که قصد داشتید! و این عالی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *