ثبت نام

چگونه شغل مورد علاقه خود را پیدا کنم؟

به جلو-min

انجام کار مورد علاقه به مانند نسخه ای برای یک زندگی آسانتر نیست ، در واقع نسخه ای برای زندگی جذاب تراست .به احتمال زیاد در این راه با مسئولیتهای بیشتر مواجه خواهید بود و مشکلات بیشتر! از این که همراه سایت به جلو هستید بسیار ممنونیم ، در واقع یکی از شاخصه های چگونه شاد باشیم را می توان به پیدا کردن فرد در شغل مورد علاقه خود دانست خوب پس بیاید به ادامه بحث بپردازیم 

رابطه اوقات فراغت و شغل مورد علاقه

از اوقات فراغت خود استفاده کنید، بسیاری از افراد به تدریج سرگرمی خود را به کار تمام وقت شان تبدیل می کنند. محمود عاشق عکاسی است اوقات فراغت خود را به این کار اختصاص داده است. 

عاشق عکاسی

او از مجالس عروسی دوستانش عکس برداری می کند ،در چند مسابقه عکاسی آماتوری برنده جایزه می شود ، به تدریج بر حجم فعالیتش  می افزاید .ظرف یکی دو سال،  درآمد تعطیلات پایان هفته از درآمد هفتگی اداره بیشتر می شود، البته مسلم است که بعضی از عروسی ها ممکن است به هم بخورد و یا ممکن است بعضی از مشتری ها صورت حساب های شان را پرداخت نکنند ،ممکن است در بعضی از اوقات سال، کار کساد باشد اما برای محمود بازهم ارزشش را دارد.

 

شیدا عاشق زبان های خارجی است او به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی مسلط است و حالا تصمیم دارد اسپانیایی یاد بگیرد ، برای تعطیلات به بارسلونا سفر می‌کند برای پیشرفت در زبان اسپانیایی به مهاجران آمریکای جنوبی به رایگان انگلیسی یاد می دهد، پس از سه سال به سومین زبان تسلط پیدا می کند، شیدا برای استخدام در آژانس مسافرتی داوطلب می شود و پذیرفته نمی شود برای بهبود مهارت در یک کلاس ترجمه شرکت می‌کند .سرانجام در یک مدرسه زبان استخدام می‌شود.

نتیجه 

اگر می‌خواهید زندگی خود را با انجام کار مورد علاقه تان تامین کنید میتوانید از سرگرمی های خود به عنوان یک منبع درآمد استفاده کنید. تا جایی که می‌توانید از سرگرمی های اوقات فراغت خود برای انتخاب شغل استفاده کنید.

من نمی‌دانم که چه کاری را دوست دارم

اگر نمی دانید به چه کاری علاقه دارید احتمالا به این علت است که سال‌هاست به ندای قلب خود گوش نکرده اید.

بسیاری از ما برای خشنود کردن خانواده‌هایمان تبدیل به آدمهای دیگری شده ایم و علایق خود را قربانی کرده ایم: شما دوست داشتید بسکتبال بازی کنید و بسکتبالیست شوید، اما مادر شما مهندسی را برایتان ترجیح میداد. همیشه آرزو داشتید ماشین اسپرت سوار شوید اما همیشه ماشین ساده خریدید، می خواستید روزنامه‌نگار به شوید  اما حسابدار شدید، همیشه آرزوی سفر به اروپا را داشتید اما  پدرتان از آنجا خوشش نمی آمد.

 

من نمی‌دانم که چه کاری را دوست دارم

 

همیشه به سراغ تفریحات مناسب رفتیم و همیشه آن کاری را انجام دادید که از شما انتظار می رفت .اما سرانجام روزی رسیده است که چشم باز کرده اید و  به خود گفته اید : من نمی دانم که کیستم اما می دانم که دیگر  این باشم و دیگر نمی خواهم این کار را انجام دهم

اگر علایق خود را به مدتی طولانی در خود خفه کرده باشید ، ممکن است حتی آنها را به خاطر هم نیاورید.در واقع یک ندای درونی به شما تذکر می‌دهد که: این خودخواهی است که کار مورد علاقه ات را انجام دهی.

این ندای درونی حتی ممکن است بگوید :تو از کارت متنفری اما این کار به صلاح توست.

این امکان هم وجود دارد که به خاطر توقعی که دیگران از شما دارند واقعا تصور کنید که از کارتان راضی هستید. اما اگر به راستی کار خود را دوست داشته باشید باید این نشانه ها در شما وجود داشته باشد .

 

۱-صبح ها به راحتی از خواب بیدار می شوید و هیچ وقت نمی خواهید استراحت کنید.

۲-در هنگام کار ، خود و زمان را فراموش می کنید .

۳-نتیجه تلاش کمترین اهمیت را برای شما دارد.

 

چگونه کار پیدا کنم

زندگی را آسان کنید از انجام کارهایی که به صورت عادت درآمده پرهیز کنید بعضی از موارد اضافی را از روند عادی زندگی جدا کنید، تا بتوانید زندگی را شفاف تر ببینید، تلویزیون را یک ماه کنار بگذارید و به آنچه می خوانید و به افکار خود توجه کنید. به ندای قلب خود گوش دهید که می گوید: من این کار را دوست دارم این کار به من هیجان می دهد.

کارهای تازه را امتحان کنید

کارهای تازه را امتحان کنید: نقاشی رنگ و روغن، هنرهای رزمی ، مربیگری فوتبال کودکان ،زبان ایتالیایی و….. ممکن است ده چیز تازه را امتحان کنید و  ۹تای آن ها چنگی به دل نزند اما چه بسا شماره ۲ یک دنیای تازه به روی شما بگشاید و اگر چنین نشد ده تای بعدی را امتحان کنید. برای یافتن جستجو لازم است. اگر جهت زندگی خود را گم کرده اید احتمالا آن را در لابلای غم و غصه  نخواهید یافت .

 خود را پیدا کنم

استراحت به خود بدهید وقت و فضای کافی را در اختیار خود بگذارید تا آنچه را که برایتان اهمیت دارد بررسی کنید، یک هفته به تنهایی به کنار دریا یا به کوهستان بروید.

چگونه در زمان حال زندگی کنیم

مهمترین چیز این است که ایده اشتغال به کار مورد علاقه خود را بپذیرید برای انجام کاری که با آن عشق می ورزید باید اول امکان پذیر بودن  آن  را باور کنید ، هنگامی که کار مورد علاقه خود را کشف کردید پاسخ این پرسش را نیز پیدا خواهید کرد که من می خواهم با زندگیم چه بکنم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *