ثبت نام

سبک زندگی شاد

زندگی-شاد

سبک زندگی ما تعیین می کند شاد باشیم یا ناراحت. معمولاً افراد موفق از بقیه شادترند. برای این که مطمئن شوید، افراد موفقی که در اطرافتان حضور دارند را ببینید تا رابطه ی بین موفقیت و شادی را به خوبی درک کنید. حال چرا ما شاد نباشیم؟

 

بیشتر افرادی که وارد دنیای موفقیت و کارآفرینی می شوند حس می کنند باید سختی های زیادی را در سبک زندگی خود وارد کنند و تحمل کنند به امید این که یک روز خوب بیاید، ولی هرگز آن روز نخواهد آمد! به راستی دلیل چیست؟ واضح است چون این ذهنیت کاملاً اشتباه است!

شما زندگی نمی کنید که کار کنید و سختی بکشید. بلکه کار می کنید تا بتوانید بهتر زندگی کنید!

تحقیقات نشان داده که افرادی که شاد ترند نسبت به بقیه موفق تراند. این شاید دلیل خوبی باشد که در محل کارتان شاد باشید ولی جالب تر این است که سبک زندگی شاد، سلامت ذهنی و عمر بیشتر و روابط موفق تر هم به همراه دارد.

 

مثلاً دقت کردید که بعضی صبح ها که از خواب بیدار می شوید احساس بدی دارید، ولی در طی روز زندگی شاد دارید و احساستان از این رو به آن رو می شود؟ به علت این که کارهایی را خودآگاه یا ناخودآگاه انجام داده اید که بروی شما تأثیر گذاشته اند.

 

اگر روش های زیر را در سبک زندگی خود به کار گیرید می بینید که تحول عظیمی در خلاقیت، ایده پردازی، موفقیت و روابط شما پدیدار می شود و می فهمید چگونه زندگی شاد داشته باشیم؟

 

روش هایی برای داشتن سبک زندگی شاد

برای این که بفهمیم چگونه شاد باشیم؟ روش های زیر را بررسی کنید.

 

شاد شاد

– زمانی از صبح را به دور از تکنولوژی و برای خودتان برنامه ریزی کنید:

احتمالاً شما هم صبح ها با زنگ موبایلتان از خواب برمی خیزید، ایرادی ندارد اما بهتر است پس از بیدار شدن وسایل الکترونیکی و تکنولوژی های جدید مانند موبایل را از خودتان دور کنید و یک صبحانه ی خوشمزه و سالم بخورید. چای و قهوه تان را بنوشید و … اما در این زمان بدون چک کردن پیام ها و پیغام های صوتی تان وقت بگذرانید. همچنین می توانید گلدان یا هر منظره طبیعی برای خود راه بیندازید و با رسیدگی روزانه به آن انرژی طبیعت را هر روز صبح به سمت خود بکشانید.

 

– در زمان حال زندگی کنید تا سبک زندگی زیبا داشته باشید

 

سبک زندگی امروزه سبب شده تا کمی سخت باشد در حال زندگی کنید، تکنولوژی که مردم به آن دسترسی دارند مانند شبکه های اجتماعی و به روز شدن مستمر آن ها سبب شده تا زمان حال را فراموش کنیم؛ اما باید سعی کنید تنها به یک چیز فکر کنید و در زمان حال زندگی کنید. با این حال تمرکز خود را بهتر حفظ می کنید.

 

– وقت خود را بیشتر خارج از خانه بگذرانید:

 

تابش خورشید بر بدن شما کارهایی خارق العاده برایتان می کند. هنگامی که در فضای بیرون از خانه یا شرکت هستید، ویتامین D توسط آفتاب در بدنتان تولید می شود و حس شادی به دلیل وجود این ویتامین درونتان ایجاد می شود. به همین علت است که فصل های پاییز و زمستان احساس حزن و افسردگی داریم!

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *