ثبت نام

کوچینگ شغلی چیست؟ و چه کمکی به ما می کند

کوچینگ-شغلی-min

کوچینگ شغلی موضوعی است که امروزه مورد استفاده بسیاری از کسانی است که در جستجوی شغل هستند یا حتی از کار خود رضایت حداکثری ندارند. تجربه های شخصی من در مواجهه با مراجعه کنندگانم در این موضوع عنوان شده است و ما قصد داریم بگوییم که کوچینگ شغلی سعی دارد توانایی های شما را مشخص کند و باعث خواهد شما در شغلی قرار بگیرید که مناسب تواناییهایتان باشد.

 

نامطلوب بودن اوضاع بازار کار موضوعی است که امروزه همه از آن آگاهی دارند ، چه کسانی که در جستجوی شغل هستند و چه شاغلانی که از کار خود رضایت کافی ندارند اما حتی در این اوضاع  نابه سامان هم هستند افرادی که میتوانند راه را برای کسانی در جستجوی شغل هستند هموار کنند ، اینان اشخاصی هستند که در زمینه کوچینگ شغلی مشغول  فعالیت هستند .

 

بر اساس اخرین بررسی ها در کشور امریکا چیزی در حدود ۱۱٫۸ملیون انسان بیکار وجود دارد ، که این آمار نه تنها کاملا موشکافی شده نیست ، بلکه کسانی که دارای شغل های ناپایدار هستند نیز در این بررسی محاسبه نشده اند .

 

با سابقه فعالیت حدودا ۱۵ ساله در این موضوع به بحث و تبادل نظر نشسشته ایم با (دونا سویدان) ، یک کوچ حرفه ای تا توانایی ها و ظرفیت های  کوچینگ بیشتر مشخص شود ،ما در این بحث یک کوچ حرفه ای شغلی را بهتر خواهیم شناخت و خواهیم فهمید که چگونه یک کوچ شغلی شما را در بازار پنهان کوچینگ حرفه ای  هدایت خواهد کرد و اماده رقابت با رقبای پر تعداد خواهید شد .

 

تعریفی از کوچینگ شغلی

 

در واقع کوچینگ شغلی اختصاصا به دو موضوع میپردازد ،که البته شباهت هایی به هم دارند ، موضوع اول کوچینگ و موضوع دیگر مشاوره است . مقصود از این کار هدایت و پشتیبانی از افراد در اتخاذ تصمیم های  دشوار در کنار مقوله های دیگری همچون : نوشتن رزومه های رسمی و ایجاد یک صفحه شخصی در لینکداین  برای رسیدن به مقصود مورد نظر است

 

اگر چه تمام کسانی در زمینه کوچینگ شغلی فعالیت میکنند تحت اموزش های سازمان یافته نبوده اند و حتی ممکن است برداشت ان ها از کوچ حرفه ای متفاوت باشد اما در نگاه کلی کوچینگ راهبردی برای حل مساله محور است . که شامل در تعامل بودن با منابع و مراجع برای رسیدن به قدم های مطمئن برای نیل به مقاصد شغلی است و مشاوره یک رویکرد مرحله محور است که در ان شما متوجه میشوید که چگونه مسائل روانشناختی یا رفتاری یا حتی مسائل احساسی میتواند رویاهای شغلی یک فرد را تحت تاثیر قرار دهند

با این وجود حسن و در واقع مزیت کوچینگ شغلی این است که به کمک افراد میاید تا فرصت ها و موقعیت های تخصصی خود را با میزان بالاتری از جستجوگری ،صداقت ،همکاری و مهربانی بررسی کنند

 

 

متدوال ترین برداشت اشتباه در باره کوچینگ شغلی چیست؟

 

یکی از رایج ترین برداشت های غلطی که من با آن مواجه شده ام این است  که یک سابقه کاری خوب تمام ان چیزی است که افراد به ان بسنده میکنند و اینکه یک کوچ شغلی سریعا میتواند شغل مورد نظرتان را در اختیار شما قرار دهد ضمنا باور مرسوم دیگری نیز وجود دارد که گفته میشود یک جلسه کوچینگ شغلی کافی است تا مشکلات کاری شما حل شود در حالی که فرد حداقل به ۸ تا ده ساعت جلسه مشاوره نیاز دارد تا بتواند محاسن واقعی کوچینگ را بهتر درک کند

 

یک فرد معمولی از همکاری با یک کوچ شغلی چه مزیت هایی بدست میاورد؟

 

یک فرد معمولی از همکاری با یک کوچ شغلی چه مزیت هایی بدست میاورد؟

 

به طور مشخص کسانی که به کوچ شغلی مراجعه میکنند متوجه میشوند که طی سلسله جلساتی : اعتماد به نفس ، آینده نگری ،پشتیبانی و الهاماتی را بدست اورده اند . آنان همچنین این را در خود احساس میکنند که رابطه کوچینگ به انها احساس آرامش القا میکند. متوجه هستیم که تلاش برای پیدا کردن شغل  باعث افزایش استرس میشود و ترس و ناتوانی را در افراد بیشتر میکند با این تفاسیر من غالبا با کسانی که به من مراجعه میکنند برای دور شدن از این احساسات گفتگو میکنم تا ان ها قدرت درک این مساله را پیدا کنند ، که چگونه این عوامل تبدیل به سدی در حرفه ان ها شده است .

 

مدتی پیش یکی از کسانی که نزد من آمده بود قادر نبود ساختارهای ذهنی خود را برای ارائه سابقه کاری به مراکز آنلاین کاریابی دچار تغییر کند هر چند که احتمال کمی وجود داشت که این روش به نتیجه ختم شود بعد از کمی تحقیق و جستجو  او اذعان کرد که والدینش دارای شخصیت های سخت و نفوذ ناپذیر بوده اند غالبا مانع او از خودشناسی و اعتماد به نفس بوده اند و او چاره ای نداشت و مجبور بود که از ترس عدم پذیرفته شدن خواسته هایش هیچ تقاضایی را مطرح نکند، من تصمیم گرفتم او را راهنمایی کنم تا اعتماد به نفس خود را برای حضور در اجتماعات بالا ببرد .

 

ضمنا سنجش های متعددی وجود دارد که در ان کوچ های شغلی میتوانند از آن ها برای یاری رساندن به مراجعان استفاده کنند ، سنجش های فردشناسی ، روش های یافتن علاقمندی ها و تشخیص این که افراد چه چیزی را ارزش و افتخار می دادند و اینکه در چه مکان و در چه زمانی بهترین عملکرد را ارائه می دهند.

 

من از یک راه دیگر نیز بهره می برم (روش ۳۶۰درجه) در این روش من از همه اطرافیان وآشنایان بازخوردهای موثر را دریافت میکنم و از مراجعین تقاضا میکنم که لیستی از پرسش ها را برای همکاران و افراد مورد علاقه خود بفرستند و آن ها پاسخ را بدون واسطه برای من ارسال کنند و به این طریق من خواهم توانست گزارشی برای مراجعین خود تهیه کنم .

 

همکاری با یک کوچ شغلی چه زمانی بیشترین استفاده را برای افراد به همراه دارد؟

 

علی رغم این که باور من این است که کوچینگ شغلی در هر گامی از مسیر حرفه ای مثمر ثمر است . اما اعتقاد دارم که بهترین جایگاه آن در اغاز راه و پس از اتمام دوره تحصیلات عالی  است. چرا که از این راه افراد خواهند توانست گام های بعدی را محکم تر بردارند تا با داشتن ذهنیتی متفاوت مسیر حرفه ای را بهتر درک کنند و ان را برای خود لذتبخش سازند .

 

ایا نارضایتی های معینی در مسیر شغلی هست ، موردی که در صحبت های مراجعه کنندگان بیشتر تکرار شود ؟

 

ایا نارضایتی های معینی در مسیر شغلی هست ، موردی که در صحبت های مراجعه کنندگان بیشتر تکرار شود ؟

 

این سخنان به گوش من آشناست که مثلا از شغلم و از کارم تنفر دارم ، چه حرکت دیگری میتوانم انجام دهم ، اما مساله ای که بیشتر مرا تحت تاثیر قرار میدهد و باعث تعجبم می شود ، این پرسش است که نمی دانم با این توانایی هایی که دارم چه کاری میتوانم انجام دهم و اینکه احتیاج دارم بدانم میخواهم چه حرکتی انجام دهم و ان را چگونه به سرانجام برسانم.

استرس شغلی نیز همان موردی است که مکررا با آن روبه رو هستم اخیرا مراجعه کنندگان به من نارضایتی خود را برای استفاده از شبکه های اجتماعی مثل لینکداین بیان میکنند .

 

چه عاملی علت حداکثر رضایت به عنوان یک کوچ شغلی را برای شما به ارمغان میاورد ؟

 

هیچ حسی با این موضوع قابل قیاس نیست که مراجعین شما در شرایطی قرار بگیرند که امید خود را به زندگی بازیابند و در واقع زندگی را زیبا ببیند آنهم بعد از وقتی که دچار یاس و ناامیدی شده بودند، بسیار بوده اند کسانی که به من مراجعه کرده اند و در حالی که احساس بی میلی شدیدی به کار داشتند ، پس از طی فرایندهای کوچینگ شغلی تبدیل به انسانهای با انگیزه و پرتلاش شده اند  ، من سید فرزاد حسینی در سایت به جلو تمام روش های تغییر و ایجاد رضایت شغلی و استفاده از کوچینگ شغلی را به شما ، چه از طریق برگزاری کلاس های کارگاهی و چه از طریق آموزش های ویدیوئی ، آموزش خواهم داد.

 

اگر بخواهید یک راز طلایی را در مورد رضایت شغلی عنوان کنید چه رازی خواهد بود ؟

 

در زندگی همه ما اصل بر این است که شاد باشیم و در واقع یک زندگی شاد داشته باشیم و اگر شما از شغلی که دارید رضایت حداکثری را احساس می کنید و استرس نداشته باشید و ابدا به مساله رضایت شغلی فکر نکنید ، بهترین شرایط آن است که یک ارتباط منطقی بین کار شما و ارزش های شما حکمفرما باشد . تنها در این صورت است که شما رضایت شغلی را احساس میکنید ، اگر شما در پی این مساله هستید که رضایت کاری داشته باشید ، پس الزاما باید شغلی در راستای تواناییهایتان بدست بیاورید و اگر این احساس را دارید بدانید که شغل شما هم تراز با توانایی های شما است.

 

 

برگرفته از icf

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *