ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

همه ما به کوچ نیاز داریم، حال می‌خواهد ورزشکار باشد، معلم باشد یا مدیر باشد. درواقع ما به کسانی احتیاج داریم که نظرشان را درباره شیوه‌ی رفتار ما بیان کنند. به این صورت است که ما روش زندگی کردن مان بهتر می‌شود. متأسفانه بعضی از مردم که به‌طور میانگین در هیچ‌یک از لحظات زندگی خود بازخورد از کارشان نمی‌گیرند تا به بهتر شدن کارشان و شیوه زندگی‌شان کمک شود، درواقع این گروه مهم‌ترین شغل جهان را دارند (منظورم معلم‌ها) هستند. درواقع میزان بازخوردی که معلمان از کارشان می‌گیرند بسیار کم است و این موضوع آمار ۹۸ درصد در جهان را نشان می‌دهد.


برای شما مثال میزنم:


اگر همه به من کلمه رضایت‌بخش را بگویند: بی‌تردید در کارم بهتر نمی‌شوم درواقع من از کجا می‌فهمیدم که چه کسی از همه بهتر است و از کجا می‌فهمیدم که کجای کارم با بقیه فرق دارد! متأسفانه ما در زندگی از شروع از معلم‌های خود چیزی جز دیکته دروس درسی یاد نگرفتیم، البته حتی تلاشی برای کمک به ارتقای معلم‌ها انجام‌نشده و نه اینکه این روش فقط در کشور ما نیست. بلکه در بیشتر کشورهای دنیا دیده نشده وهم چنین جدول‌بندی برای سنجش معلمان در جهان وجود دارد .بیاییم به کشوری که بهترین عملکرد آکادمیک را دارد توجه کنیم: استان شانگهای در چین رتبه یک در کوچینگ معلم‌ها در جهان را دارد یکی از روش‌های کمک به ارتقای سطح کیفی معلمان در شانگهای این است که آن‌ها معلم‌های جوان‌تر را الزام می‌کنند تا ناظر بر کار معلم‌های قدیمی و باسابقه در کلاس درس باشند و روش دیگر آن‌ها این است که دورهم جمع می‌شوند و درباره شیوه درس دادنی که در آن خوب عمل می‌کنند صحبت می‌کنند، یا معلم‌هایی با شوق و انگیزه هستند که در کلاس درس از خودشان فیلم می‌گیرند و در پایان کلاس خود را آنالیز می‌کنند.

کوچینگ چیست؟

آیا با این قضیه مواجه شدید که باهدف تغییر و تحول در زندگی خودتان و رسیدن به آرامش درونی و یا موفقیت در عرصه زندگی و یا شغلی، در یک دوره آموزشی یا وبینارشرکت کرده باشید و بعد از مدتی اصلاً شاهد تغییری در رفتار قبلی خود ندیده باشید و تغییر و پیشرفتی را که انتظار داشته بودید با شرکت در آن کارگاه آموزش و یا به‌اصطلاح وبینار، تجربه نکرده باشید؟ کوچینگ درواقع در مورد تغییر و تحول در شیوه‌ی زندگی است و کوچ یک کمک‌کننده برای ایجاد تغییر مسیر نگرش به زندگی است. برای اینکه تغییر مسیر همیشگی شود،

 

دوره کوچینگ

ما به مدت‌زمان احتیاج داریم تا عملکرد و رویکرد جدید به‌طور پایه‌ای جایگزین شود. تخصص کوچینگ در طول سال‌های گذشته در تمام دنیا، نشان داده که برای مراجعین نتایج تأثیر برانگیز و مطلوبی داشته. از زمانی که با کوچینگ آشنا شدم، آشنایی بیشتری از خود پیدا کردم و این آگاهی موجب شد تا مواردی که برای من هدفمند بودند شفاف شوند و آشنایی با کوچینگ موجب شد تا گام درراه تغییری بگذارم که حدود سالیان دراز به دنبالش بودم.


کوچینگ در مدیریت

کوچینگ در مدیریت

همه ما آرزو داریم به خوبی و خوشی زندگی کنیم ، حتی اگر ایمان داشته باشید که می توانید لحظات سخت و دشواری را مدیریت کنید بازهم سرخوردگی و افسردگی بوجود می آید، اما پایان شیرین همیشه باید هدف شما باشد.

 

معنی کوچینگ 

بیاید معنی کوچینگ را به زبان ساده تر از دکتر فرزاد حسینی بشنویم 


 


 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *