ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

همه ما به کوچینگ نیاز داریم، حال می‌خواهد ورزشکار باشد، معلم باشد یا مدیر باشد. درواقع ما به کسانی احتیاج داریم که نظرشان را درباره شیوه‌ی رفتار ما بیان کنند. به این صورت است که ما روش زندگی کردن مان بهتر می‌شود. متأسفانه بعضی از مردم که به‌طور میانگین در هیچ‌یک از لحظات زندگی خود بازخورد از کارشان نمی‌گیرند تا به بهتر شدن کارشان و شیوه زندگی‌شان کمک شود، درواقع این گروه مهم‌ترین شغل جهان را دارند (منظورم معلم‌ها) هستند. درواقع میزان بازخوردی که معلمان از کارشان می‌گیرند بسیار کم است و این موضوع آمار ۹۸ درصد در جهان را نشان می‌دهد.


برای شما مثال میزنم:


اگر همه به من کلمه رضایت‌بخش را بگویند: بی‌تردید در کارم بهتر نمی‌شوم درواقع من از کجا می‌فهمیدم که چه کسی از همه بهتر است و از کجا می‌فهمیدم که کجای کارم با بقیه فرق دارد! متأسفانه ما در زندگی از شروع از معلم‌های خود چیزی جز دیکته دروس درسی یاد نگرفتیم، البته حتی تلاشی برای کمک به ارتقای معلم‌ها انجام‌نشده و نه اینکه این روش فقط در کشور ما نیست. بلکه در بیشتر کشورهای دنیا دیده نشده وهم چنین جدول‌بندی برای سنجش معلمان در جهان وجود دارد .بیاییم به کشوری که بهترین عملکرد آکادمیک را دارد توجه کنیم: استان شانگهای در چین رتبه یک در کوچینگ معلم‌ها در جهان را دارد یکی از روش‌های کمک به ارتقای سطح کیفی معلمان در شانگهای این است که آن‌ها معلم‌های جوان‌تر را الزام می‌کنند تا ناظر بر کار معلم‌های قدیمی و باسابقه در کلاس درس باشند و روش دیگر آن‌ها این است که دورهم جمع می‌شوند و درباره شیوه درس دادنی که در آن خوب عمل می‌کنند صحبت می‌کنند، یا معلم‌هایی با شوق و انگیزه هستند که در کلاس درس از خودشان فیلم می‌گیرند و در پایان کلاس خود را آنالیز می‌کنند.

کوچینگ چیست؟

آیا با این قضیه مواجه شدید که باهدف تغییر و تحول در زندگی خودتان و رسیدن به آرامش درونی و یا موفقیت در عرصه زندگی و یا شغلی و حرفه، در یک دوره آموزشی یا وبینار شرکت کرده باشید و بعد از مدتی اصلاً شاهد تغییری در رفتار قبلی خود ندیده باشید و تغییر و پیشرفتی را که انتظار داشته بودید با شرکت در آن کارگاه آموزش و یا به‌اصطلاح وبینار، تجربه نکرده باشید؟ کوچینگ درواقع در مورد تغییر و تحول در شیوه‌ی زندگی است و کوچ یک کمک‌کننده برای ایجاد تغییر مسیر نگرش به زندگی است. برای اینکه تغییر مسیر همیشگی شود،

 

 

 

دوره کوچینگ

ما به مدت‌زمان احتیاج داریم تا عملکرد و رویکرد جدید به‌طور پایه‌ای جایگزین شود. تخصص کوچینگ در طول سال‌های گذشته در تمام دنیا، نشان داده که برای مراجعین نتایج تأثیر برانگیز و مطلوبی داشته. از زمانی که با کوچینگ آشنا شدم، آشنایی بیشتری از خود پیدا کردم و این آگاهی موجب شد تا مواردی که برای من هدفمند بودند شفاف شوند و آشنایی با کوچینگ موجب شد تا گام درراه تغییری بگذارم که حدود سالیان دراز به دنبالش بودم.


کوچینگ در مدیریت

کوچینگ در مدیریت

همه ما آرزو داریم به خوبی و خوشی زندگی کنیم ، حتی اگر ایمان داشته باشید که می توانید لحظات سخت و دشواری را مدیریت کنید بازهم سرخوردگی و افسردگی بوجود می آید، اما پایان شیرین همیشه باید هدف شما باشد.

 

معنی کوچینگ 

بیاید معنی کوچینگ را به زبان ساده تر از دکتر فرزاد حسینی بشنویم 


 


کدام قسمت از زندگی شما ارزشمند است ؟(یک جهت مهم در کوچینگ)

هرانسان قسمت های مهمی در زندگی خود دارد مثل:کار-خانواده-جامعه-شغل-ثروت اما یک بعدزندگی برای مهمتر است ودر آن بعد می خواهد ارزش

آفرینی کند می خواهد یک اثر بزرگ به جا بماند وبه آن اثر بزرگ افتخار کند.

یک نفر به ثروت خود ارزش می دهد وبا حرف ثروت در راههای خیر و عام المنفعه خیرات و برکات زیادی از خود به جا می گذارد.از این افراد در تمامی کشورها زیاد هستند ودر ایران هم نمونه های آن خیرین مدرسه ساز،خیرین،و افراد بزرگی که عشق آنها خدمت با بشریت و انسانیت می باشد.

یک مادر به فرزند خود عشق می ورزد و تمامی وجود خود را هدف های پیشرفت فرزند خود می کند.

انواع مختلفی از مدل‌های رهیاری ( کوچینگ‌ ) وجود دارد که در اینجا بعضی از آن‌ها را به صورت مختصر بررسی می کنیم :

نوع GROW

در‌این نوع , رهیار ( کوچ ) به موضوع تهیه و تنظیم اهداف , تحلیل شخصیت شما , به کار گیری تکنیک گردباد مغزی و شناسایی آن چه که میخواهید انجام دهید , میپردازد .

رهیاری ( کوچینگ‌ ) همکاری فعالانه 

رهیار ( کوچ ) در‌این نوع با شما یک رابطه دوطرفه برقرار می نماید و سوالهای قدرتمندی می پرسد تا به شما یاری دهد که از بینش جدیدتری به پیرامون و اهداف‌تان نگاه نمائید ; بعد از آن به شما یاری مینماید تا یک برنامه‌ی عملیاتی تهیه کنید و آن را انجام دهید .

رهیاری ( کوچینگ ) NLP یا این که نورولوژیکی

در‌این نوع , رهیار ( کوچ ) با به کارگیری از تکنیک‌های نورولوژیکی به شما یاری می نماید تا اعتقادات و باورهای محدودکننده‌تان را تغییر دهید و برای به کارگیری از همه‌ی پتانسیل‌تان , الگوهای نهفته تفکر را کشف نمایید و آرامش را برای خودتان به ارمغان بیاورید .

رهیاری ( کوچینگ‌ ) روانشناسی مثبت

رهیار ( کوچ ) در‌این نوع , با به کارگیری از تکنیک مارتین سلیگمن به شما یاری می‌نماید تا به خوشحالی و شادی دست پیدا نمایید .

رهیاری ( کوچینگ‌ ) هستی شناسانه 

رهیار ( کوچ ) در‌این نوع , با بازنگری فیزیولوژی , اخلاق و رفتار , احساسات و گویش شما , یاری مینماید که شکست‌های زندگی‌تان را بشناسید و آن عواملی که بازدارنده برطرف کردن این شکست‌ها میگردد را تغییر دهید .

ویژگی‌های اساسی مدل‌های رهیاری ( کوچینگ‌ )

با وجود تنوع ویژگی‌های این مدل‌ها , طبق نظر اوکانر و لاگس ( ۲۰۰۷ ) سه خصوصیت اساسی را می‌توان برای همه‌ی مدل‌های رهیاری ( کوچینگ ) برشمرد که عبارتند از :

۱-حمایت و جهت دهی حواس و دقت شما : رهیار ( کوچ ) شما بزرگ‌ترین پشتوانه شما است و فعالیت وی به جای مبتنی ‌بودن بر دستور فعالیت خودش , به ارزش‌ها و اهداف شما وابسته است و برنامه‌ی کاری خویش را مبنی بر این دو گزینه , تهیه میکند . آن ها با سوالاتی که از شما میپرسند , ذهن و حواس شمارا جهت دهی می کنند به عبارتی دیگر با به کارگیری از یک چراغ قوه , بخش ها تاریکی که نمی بینید را برای شما شفاف می کنند .

۲- معنی دادن به چیزی که شما می گویید : به نحوه ای بالاتر از فکر شما : کوچ ( رهیار ) , چشم‌انداز و نگرش متفاوت و کارآمدتری را به شما بازتاب میدهد تا به شما در ساخت راهکارها , شیوه‌های تازه و آغاز به تغییر کردن , یاری دهد .

۳- یاری رساندن به شما در انجام اقدام عملی : در نهایت رهیار ( کوچ ) به شما یاری می کند تا نگرش جدیدتان را به یک ‌برنامه‌ی عملیاتی تبدیل فرمایید . رهیاری ( کوچینگ ) یک روند مبنی بر راه‌حل است و برنامه‌ی عملیاتی در قلب آن جای‌دارد . برنامه‌ای که با یاری رهیار ( کوچ ) خود تهیه می کنید , مدام سازنده‌تر از آن برنامه‌ای است که خودتان به تنهایی تهیه کنید , چون زمانی با رهیار ( کوچ ) همراه می شوید , دیگر احساسات و حالات روحی سابق را ندارید و این‌ فعالیت را با روش‌های سابق که قبلاً خودتان به کار می‌بردید , انجام نمی‌دهید . با یاری رهیار ( کوچ ) و دیدگاه‌های جدیدی که کسب کرده‌اید , میتوانید یک برنامه‌ی واقع‌بینانه‌تر و خلاقانه‌تر تهیه کنید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *