ثبت نام

چگونه بر کینه و رنجش خود از کسی غلبه کنیم وتقدیر خوبی رقم بزنیم؟

کینه-۳۲۰×۱۸۰۴۵۴

درمان کینه و نفرت برای خوب رقم زدن تقدیر

یکی از آشنایان ما فرزندی دارد که در کارهای خانه مشارکت میکند ,اما حاضر نمی شود آشغال ها را جابجا کند, و می گوید بوی آشغال ها آن را اذیت میکند.

آشنای ما از این مسئله خیلی ناراحت است, بهش گفتم این مسئله کاملاً طبیعی است واین ما هستیم که برعکس کار میکنیم. گفت چطور؟ گفتم کینه و عدم بخشش دیگران آیا تو را اذیت نمی کند.

و من هم ادامه دادم این کینه ها همان آشغال های که ما آن را جابجا میکنیم و جرات نداریم و حاضر نیستیم این بار متعفن و بدبو را جابجا کنیم.

درواقع اگر می‌خواهیم به طرف آرزوها برویم باید سبکبار باشیم و خودمان را از بار اضافی نجات بدهیم. مخصوصا این بار بد بو را باید از خودمان دور کنیم.

نداشتن کینه و بخشش دیگران و گذشت ما را سبکبار می کند, راحت می شویم, تا بارکینه را از دوشمان خالی نکنیم و بر نداریم سبکبار نمی شویم.

تقدیر خوب

یک شب های خاص, مثل شب های قدر زیباترین شب هایی است که تقدیر ما نوشته می‌شود. خیلی مهمه چه تقدیری می خواهید برای تان رقم بزند?به دنبال چه تقدیری هستید? تقدیری که در ان  گلایه و شکایت تواز دوستانت باشد و برعکس گلایه دوستان از تو باشد بنظرتان این چه تقدیری است؟این تقدیر فایده ندارد, برای تو کاری نمیکند  ,دردی را درمان نمی کند.

شهامت داشته باشید جرئت داشته باشید شروع کنید افراد را ببخشید.واز افراد طلب بخشش کنید واز انها بخواهید از صمیم قلب تو را ببخشند و با دقت و تمام این کار را انجام بدهید و کینه ها که بار های اضافی بدبو و متعفن هستند را از خودتان دور کنید و ازبین ببرید.وبا دلی صاف بهترین تقدیر را برای خودتان رقم بزنید.

یک تمرین یه قدم به پیش:

یک کاغذ بردارید اسم افرادی که از انها کینه به دل گرفتید ونارحت هستید را بنویسید

بعد تجسم کنید وببخشید

واما ایا کسی هست که میخواهی خودت را به ان ثابت کنی؟

ایا کسی هست فکر کنی حقش نبود ولی بخشیدمش؟

ایا کسی هست فکر کنی باید بیشتر قدر تورا میدانست؟

این ها همان هایی هستن که هنوز نبخشیده ای.

مهم این است که از صمیم قلب ببخشید تا آرام بگیرید

 

با تشکر دکتر فرزاد حسینی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *