ثبت نام

چطور بر باورمحدودکننده خود غلبه کنیم و آن را برای همیشه ازبین ببریم؟

۵۴۶۶

بخشش از روی قدرت

باورمحدودکننده را بررسی کنیم یک باوری در مرحله بخشش بهش می رسیم .الان وقتی می خواهی افراد رو ببخشی یک فکرایی میاد سراغتون مثل این خیلی به من ظلم کرده خیلی به من ستم کرده اگر الان ببخشمش فکر میکنه من ترسیدم فکر میکنه من توانایی ندارم فکر میکنه من حقم همون بوده. این باور محدود کننده است برای شما یک فکر محدود کننده است. باعث میشه افکار منفی همیشه توی ذهن شما بمونه.تمام این تصورات رو بذارید کنار به این نگاه کنید که

بزرگ ترین هدیه گذشته بهترین هدیه بخشش

اما یادمون باشه این هدیه رو هم به خودتون میدین و هم به اون .هدیه ای نیست فقط به اون بدی. از انرژی های منفی فاصله بگیرید. مهمترین سد موفقیت ها همین انرژی های منفی هست. هر باور محدود کننده ای انرژی منفی برای شما ایجاد می کند که نمیزاره جلوبرید.جلو حرکت تون رو میگیره مطمئن باشید به دلیل بزرگواریتون به دلیل اینکه آدم خیلی مهمی هستی به دلیل اینکه آدم خیلی موفقی هستی خطاها و اشتباهات دیگران رو قراره ببخشید .

بخشش شما کاملاً ناشی از قدرت شماست اصلا ناشی از ضعفتون نیست

تصور نکنید که بخششمون به دلیل ضعف یا به دلیل اینکه خیلی فداکار هستی. فداکاری خوبه اما فقط به این دلیل نیست دلایل متعددی داره یکیشم میتونه فداکاری باشد اما فداکاری از روی ترس نه از روی قدرت از روی شهامت از روی شجاعت و توانایی چون شما یک فرد موفق و توانا هستند.

نگفتن “ازما گذشته”

باورمحدودکننده دیگری رو می خوام اسم ببرم و یک باور خیلی مشترک در بسیاری از افراد این باور که” ازما گذشته”.از من گذشته این تحصیلات رو ادامه بدم از من گذشته این شغل رو ادامه بدم از من گذشته این کار را انجام داد. خوب چرا از تو گذشتهبه دلیل سنت؟ سن چه معنی دارد؟ آیا بیشتر از معنی تعداد بارهایی که زمین به دور خورشید چرخیده .اصلا قراره چند سال عمر کنید ۵۰ سال ۱۰۰سال .پس چطور میتونی تشخیص بدی ازت گذشته.

خیلی از آدم های موفق در سنین بالا صعود کردند

موفقیت‌های زیادی شامل حالشون شده. تجربه ای که در اون سن خاص داری خیلی بهت کمک می کنه. مقایسه کردن خودتون رو با دیگران کار بسیار اشتباهی است .شاید کسی در ۱۰ سال بعد یک شغلی را شروع کرده باشد ولی یک نفر دیگر میاد همون شغل رو شروع میکنه در عرض یک سال از تمام موفقیت‌هایی رو که طرف مقابل در ۱۰ سال به دست آورده جلو میزنه. امروزه می بینیم خیلی از برندها خیلی از رستوران های معروف و فعال خیلی از افراد مشهور کسانی هستند در عرض چند سال موفق شدند.

هیچ وقت برای شروع دیر نیست

پس یادتون باشد هیچ وقت هیچ چیز از شما نگذشته.و همیشه افسوس خوردن هیچ معنی نداره.افسوس هارو کنار بگذارید. با افسوس ها و دریغاتون زندگی نکنید چون روز به روز بیشتر میشه با تواناییهاتون زندگی کنید. نگو استعداد نداری نگو توانایی نداری شروع کن و آرام جلو برو تا موفق شوی

نگفتن”استعداد این کار ندارم”

یک باورمحدودکننده دیگر: من استعداد این کار را ندارم هوش فلان کار را ندارم .خداوند بزرگ تمام امکانات تمام توانایی را در شما به وجود آورده. سرنوشت خیلی از افرادی که معلولیت جسمی دارند و معلولیت های دیگه دارند بررسی میکنیم در سرنوشت اون ها رو می بینید که موفقیت‌های روکسب کردند که دنیا را متحول کردند

چطور ممکنه با معلولیت و با محدودیت یک نابغه بشه

ولی شما هیچ گونه نقصی نداری شایدم یک نقص جزئی داشته باشین آیا شما این توانایی را ندارین فقط به خاطره یک باور غلط. منتها باید بگردی کار مورد علاقه رو پیدا کنی ببینی در کدام رشته علاقه و عشق داری و تواناییشو دارید. یادت باشه که در نبوغ احتیاج به تلاش و سعی هم دارید نبوغ به این معنی نیست به یک تلاش و سعی کم نیاز داری.نبوغ یعنی سعی و تلاش مناسب که نتیجه عالی رو میرسونه.عشق و علاقه ای که به کارت داری در کنارش نبوغی که داری و در کنار خداوند متعال باعث میشه به موفقیت برسی و به هرچی میخوای برسی. خدا میگه از من بخواه نگفته چی می‌خواهی و چقدر می‌خواهی…پس به خودت اعتماد کن نبوغتوکشف کن.

تقویت افکار مثبت و باور مثبت

باورمحدودکننده برای هر فردی یک تعداد خاصی هستند چندتاشو شمردین. انواع دیگه ای هم داره یکی میگه من امکانات ندارم یکی میگه قدر منو نمی دونن منو درک نمی کنند مجبورم .همه اینها باورهای محدود کننده است باورهایی که مانع از این می شه که شما به اهداف خود دسترسی پیدا کنید وسریع تر  به اهداف برسی.هر باوری هر یده ای هر تفکری که مانع تحقق اهدافت میشه جلوی رشد تورو میگیره پیشرفتتو به تاخیر میندازه باور محدود کننده است.

سنگ های جلوی راه را بردار

برداری سنگها رو. توی جاده صاف برو. و برای اینکه شتابت بیشتر بشه باورهای مثبتتو تقویت کن عشق و ایمان مردم دوستی باورهای که به تو نیرو میده اون باور ها رو زیاد کن ارتباط با خدای خودت را زیاد کن و سعی کن با آرامش مسیر خود را طی کنی. اصلن می بینی زیاد خسته نمیشی. اما حتی اگر خسته بشی و تلاش کنی تلاش تو ارزشمند این تلاش به تو نیرو میده خستت نمی کنه .پس به توانایی های خودت ایمان بیارباورهای خوب خودتوتقویت کن.ایمان به خدای خودتو بیشتر کن.مطمئن باش به اهداف خود می‌رسی و طعم موفقیتو میچشی.

با تشکر دکتر فرزاد حسینی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *