ثبت نام

مغزتان را به کار بیندازید

ذهن

[quote font_size=”18″ bgcolor=”#eaeaea”]۷ راز برای تقویت عملکرد ذهن[/quote]

در جهان دلیلی وجود ندارد که وقتی شما پا به سن می گذارید قدرت ذهنی خود را از دست بدهید درست است که در سال های اخیر توجه عموم بر انسان‌هایی متمرکز شده است که بر اثر بیماری فلاکت بار آلزایمر قدرت ذهنی خود را از دست دادند و باز این درست است که شما اغلب با افراد سالخورده ای مواجه می شوید که فراموش کار شده اند و حرکاتشان سست و بی رمق است ولی هیچ کدام از اینها دلیل نمی شود که راه جلوگیری و مقابله با مسائل ناشی از سالخوردگی وجود نداشته باشد .

امروزه بخش عظیمی از جمعیت که بر اثر بالا رفتن میزان زاد و ولد به خصوص بعد از جنگ دوم جهانی به پیری زودرس گرفتار شده اند مدام از خود می پرسند که آیا من باید قدرت ذهنی خود را صرفا به خاطر سالخوردگی از دست بدهم پاسخی که با تأکید فراوان به سوال فوق می دهیم این است. به هیچ وجه شما از همین امروز می‌توانید قدرت طبیعی ذهن خود را بازیابید و مغزتان را در مقابل سالخوردگی مقاوم نمایید به طوری که هرگز دچار ضعف ذهنی نشوید تنزل قوای ذهنی در سالخوردگی امری عادی و متداول است ولی غیر قابل علاج و پیشگیری نمی باشد. مسئله مهم این است که گام های پیشگیرانه درست را زودتر بردارید تا آنچه یک احتمال تلقی می شود به یک امر محترم منجر نگردد.

مطالعات انجام شده نشان می دهد که دست کم ۲۰ تا ۳۰ درصد اشخاص سالخورده یعنی اشخاص سنین دهه ۸۰ سالگی وقتی درمورد آنها آزمایش قدرت ذهنی و مغزی انجام می‌شود قدرت ذهنی که نشان می دهند برابر کسانی است که در دهه ۳۰ سالگی یا ۴۰ سالگی قرار دارد یعنی سنی که انسان در اوج قدرت ذهنی خود است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *