ثبت نام

لذت بردن از مسیر رسیدن به هدف را چگونه یاد بگیریم

لذت-رسیدن-به-هدف-۳۲۰×۱۸۰

دایره های روح را به گفته افلاطون بکشیم

لذت از همسایه ای که خیلی پر انرژی و با نشاط بود وقتی میومد پهلومون حرف می زد داستان تعریف میکرد سر حال می اومد.

تا مدتها بعد ازرفتنش اون شور و شوق و نشاط بر حکمفرما بود. فقط ما نبودیم خیلی از همسایه های اطراف ما همچین حسی راجب همسایه عزیزمون داشتند .اما مدت ها از آن زمان می‌گذرد اما به درستی چهره ی اون توو ذهن ماست و همیشه به نیکی ازش یاد می کنیم.

اما واقعیت زندگی روزمره همیشه اینطور نیست. بسیاری از افراد فقط موج منفی به تو منتقل می کنند فقط منتقدن خشمگینن عصبانی ان. تکلیفمون چیه ؟

افلاطون میگه من ۵ دایره دور خودم کشیدم

و خودمو در مرکز دایره قرار دادم در دایره اول که نزدیک ترین دایره به من بود نام افرادی که حال و هوای خوبی به من می‌دادند, و دایره پنجم که دورترین دایره به من بود نام کسانی که از دنیای من فاصله داشتند و بیشترین کشمکش ها رو باهام داشتن نوشتم. و همیشه سعی میکردم تو دایره های اول و دوم وقت صرف کنم و خودمو نگه دارم.همینکه به دایره های بعدی می رفتم به خودم زنهار می گفتم که از مسیرت دور شدی ها.

بیا این تمرین را با هم انجام بدیم افرادی که میشناسیم باهاشون تعامل داریم دایره ها رو بکشیم. نگو میدونم, نه . بنویس ببین توو دایره های  پنجم و چهارم کیا هستند.تو دایره های اول و دوم کیا هستند.بعد از یک هفته با تغییر افرادی که در کنارشون هستی با تغییر ساعاتی که با اونها میگذرونی. می بینی سطح انرژی تون بالا رفته سرحال و قبراق تر و مسیرتو به راحتی طی می کنی.

شکرگزاری از خداوند متعالی

چند روز پیش یک فرد مسن در پایان وقت اداری به دفتر مراجعه کرد چین و چروک های صورت وضعیت بدنیش نشون می داد زندگی سختی را گذرانده است. گفتم پدرجان چیکار داری گفت از شهرستان دیر کردم تا رسیدم اهواز و الان وقت اداری تمام شده .اما یک کاری دارم که حتماً باید انجام دهم تاخیر در آن میتواند مشکلاتی برام به وجود بیاره.

کارشو انجام دادم دیدم وقتی کارش تموم شد دستاشو بالا برد یه تشکر و سپاس عاشقانه از خدای خودش کرد. من رو خیلی متحول کرد یادم میاد وقتی یکی برامون کاری میکنه از اون فرد مسئول خیلی تشکر میکنیم اما درست و حسابی از خدا تشکر نمی کنیم.

وقتشه بیاییم یک جور دیگر قضیه رو نگاه کنیم شکر و سپاس گزاری هامون رو بیشتر کنیم

از چیزهایی که به ما داده است, چیزهای که صلاح میدونسته انجام نداده, از همین وضعیتی که داریم ,بدون اینکه خودمون با کسی مقایسه کنیم, بگیم خدایا خیلی ممنونم خیلی بهم لطف دادی .

مطمئن باشید سرچشمه وصول به آرزوهامون و وصول به اهدافمون اتصال به خداست. نیروی بزرگتر ازخدا سراغ داری ؟فردی عظیم تر از اون سراغ داری؟ اما اگر میخواهی به خدای خودت وصل بشی اول شکرگزاری کن و قدردان خدا باش. خدا مارو بنده ی لایق و شاکر و سپاسگزاربدونه مطمئن باشید نعمتهای خداوند در راهه. خداوند تمام بندگانش را دوست دارد و همه بنده هایی شاکر و سپاسگزارشو بیشتر دوست دارد.

با تشکر دکتر فرزاد حسینی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *