ثبت نام

حیطه های مختلف زندگیمون را تفکیک کنیم تا شادتر و سالم تر زندگی کنید

حیطه-۳۲۰×۱۸۰غبلفب

حیطه های مختلف زندگی

وقتی ما کوچیک بودیم منزل عمه مون  یک منزل رویایی بود برای مهمانی رفتن , خوراکی های خوشمزه , شکلات های عآلی پذیرایی با روی باز, کسی مارا امر ونهی نمیکرد , خیلی راحت بودیم و لذت میبردیم  ,شکلات میریختیم , کثیف کاری می‌کردیم , کسی کاری باهامون نداشت , لحظه شماری میکردیم که روزی قراره بریم خونه عمه.

اما همین عمو, که قرار بود بریم پیک نیک , وقتی قرار بود بریم مسافرت کوتاه  یک روزه اصلا موافق نبودیم , به همین دلیل وقتی پدرمون میخواست برای اینجور موارد اقدام کند سعی می کردیم از اینکه عمو را مطلع کند منصرفش کنیم.الان که بزرگ شدیم میبینم در زندگی همین نقشه ها ادامه داره .

یک نفر را میبینی رفیق عالیه برای تو , برای اینکه باهاش بری ورزش کنی , همین رفیق علاقه ای نداره به اینکه به طور مثال رژیم غذایی بگیره.در بحث های رژیم غذایی با تو همراه نیست. یک نفر یک شریکه عالیه برای تو, اما الزامی نداره با اون به سفر بری و بگردی شاید یک آدم درون گرایی باشه اهل این طرف و آن طرف رفتن نباشه و این به این معنی نیست که آن شخص , آدم بدیه آدم نامناسبیه وبه تو لذت نمیده.

هر فردی میتواند َدر یک یا چند حوزه بهترین فرد باشد برای تو

و در بقیه حوزه ها اصلاً فرد مناسبی برای تو نباشد. این از ارزش های آدم کم نمی کنه. فقط ما باید آگاه باشیم که الان چه هدفی را میخواهیم دنبال کنیم و آیا این فرد را انتخاب کردیم کسی هست که توی اون هدف به دردمون میخوره یا نه .فرد میتونه برادرمون باشه یا دوست مون باشه یا یه غریبه باشه میتونه هر فردی در زندگیمون باشه .حیطه های مختلف زندگیمون رو باید دقیق تفکیک کنیم و افراد مناسب آن حیطه ها را در نظر بگیریم هم به اون خوش بگذره  و لذت ببره هم به من خوش بگذره .چیزی به هم تحمیل نکنید تا شادتر و سالم تر زندگی کنید.

با تشکر دکتر فرزاد حسینی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *