ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

اگر به روسیه می رفتید چکار می کردید؟

What-would-you

تماشای بازیهای جام جهانی از نزدیک آرزوی دیرینه ی من است .اما هر بار به دلایلی این شانس را نداشته ام اما اگر عمری باقی باشد جام جهانی بعدی را همراه پسرم از نزدیک تماشا خواهیم کرد.

امـا لازم می دانم رفـتار تمـاشاگران ایـرانی در بـازیهای جـام جـهانی مـرور کنیم .

قبل از شروع بازیها همه دلهره داشتیم که مبادا از پرتغال و اسپانیا خیلی گل بخوریم !! بازی اسپانیا امید را به تمامی ایرانیان هدیه کرد وهمه منتظر بازی پرتغال – ایران بودیم شب قبل از بازی عده ای از تماشاگران به روبروی هتل اقامت بازیکنان پرتغال رفتند وشروع به سرو صدا و مزاحمت صوتی کردند ودر کمال تعجب اعلام کردند آمده ایم تا مزاحم بازیکنان پرتغال شویم ونگذاریم امشب استرا حت کنند.با شنیدن این خبر شوکه شدم وباور نمی کردم تا اینکه کلیپ تصویری ارسالی را با چشمان خودم دیدم و نمی دانستم غمگین . عصبانی یا شرمنده باشم .باور نمی شد که عده ای اندک بخواهند اینگونه با آبروی هموطنان ما ومردم عزیزما بازی کنند غرور ملی ما را مخدوش نمایند اینگونه  باورم نمی شد عد ه ای نداند که بازیهای جهانی آیینه ای برای نشان دادن فرهنگ کشور هاست و همه چیز بردو باخت نیست.

.

مردم عزیز ما در طول تاریخ اسوه شهادت وفداکاری واخلاق نیکو بوده و هستند از طرفی عده ای از عزیزان هموطن بعد از بازی ایران -پرتغال اگر چه ایران با افتخار حذف شد اما بعداز پایان بازی زباله های موجود در ورزشگاه را پاکسازی کردند ونام میک ایران را سر بلند کردند من از اینجا به همه آنها درود می گویم ودستشان را با افتخار می بوسم. اگر آنها را می شناختم حتما دسته گلی می بردم وبه گردن آنها می انداختم ومی گفتم آفرین بر شما عزیزان درود بر اخلاق نیکوی شما که باعث می شوید از فرهنگ ایرانی در دنیا با افتخار یاد شود.

اگر-به-روسیه-می-رفتید-چکار-می-کردید؟
فرهنگ هوادارن ایرانی

نتیجه:

در زندگی بسیاری از حوادث این چنینی برای ما پیش می آید بعضی ها برای برنده شدن خودشان دست به رذائل اخلاقی می زنند و کم نیستند کسانی که حتی از بستگان خود کلاهبرداری می کنند. در عوض انسان های بزرگ و فداکاری داریم که پای فضائل اخلاقی ایستادگی می کنند.

سوال اسـاسی ایـن اسـت شـما اگـر به جام جـهانی بروید چـکار می کنید؟

آیا حاضر می شوید بعد از باخت ورزشگاه را نظافت کنید؟

و اگر دوستتان می خواست برود روبروی هتل پرتغالیها چگونه مانع او می شوید؟

 

کوچینگ تحول فردی دکتر سید فرزاد حسینی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *